Kotle plynové: Kondenzační a jiné kotle

Potřebujete, aby se vám v zimě dostatečně prohřál dům a sháníte kvalitní kotle, které by dokázaly bezchybně a co nejsnadněji vyhřát vaše místnosti? Současný trh nabízí řadu kotlů od tuzemských i zahraničních výrobců, které vás svým výkonem maximálně potěší. Vybírat si můžete kotle na pevná paliva, elektrokotle, nástěnné plynové kotle, stacionární kotle a kondenzační kotle v několika variantách a s různými funkcemi, které vám usnadní zátop a vyhřívání domu i ohřev vody.

Kotle na tuhá paliva spalují dřevo, pelety, uhlí, koks. Není problém si sehnat kotle vyhovující ekologickému vytápění a vy tak můžete šetřit nejen svoje finance, ale zároveň i naše životní prostředí.Automatické kotle vyžadují pouze minimální nároky na obsluhu. Modulační automatické regulátory se starají o ovládání kotle a rovněž o automatické zapalování. Některé kotle zároveň umožňují i ruční ovládání, což se hodí hlavně při zprovozňování kotle nebo při výpadku elektrické energie. Kotle jsou chráněny proti prohoření paliva a palivových cest, přísun paliva se uskutečňuje podavači ze zásobníku. Další možnou variantou jsou kombinované kotle, které umožňují střídání ručního a automatického režimu.

Kondenzační kotle se nejlépe využívají jako nástěnné nebo stacionární. Palivem pro kotle je zemní plyn. Ekologicky šetrné výrobky se ovládají řídícími jednotkami a umožňují regulování teploty prostoru, kotle, řízení topného okruhu nebo okruhů. Kondenzační kotle pracují s vysokou účinností, umožňují přednostní ohřev teplé vody, mají nízkou spotřebu plynu a naleznete u nich vysokou variabilitu odkouření.

Plynové kotle se vyrábějí v moderní designu, pracují takřka nehlučně a mají spoustu vychytávek, které se vám zajisté zalíbí. Jestliže si nevíte rady se správným výběrem, neváhejte se obrátit na odborníky nebo samotné výrobce, jistě vám rádi pomohou.


Další informace a propagace